Sery Owcze i Kozie w Potrawach Niemieckich

Miłośników serów spotka nie lada zawód w czasie podróży po Niemczech – tutejsza Niemieckie zupy i sosykuchnia nie ma zbyt szerokiego wyboru tejże przyprawy. Serwowane tutaj dania są raczej treściwe, dlatego jeśli mowa o zupach, to w Niemczech wybór jest raczej ubogi.

Niemcy słyną z tego, że jedzą duże ilości mięsa (pod różnymi postaciami), dlatego także i w serach nie może zabraknąć tego składnika. Najpopularniejszą niemiecką zupą jest Gulaschsuppe – zupa która jedynie konsystencją różni się od węgierskiego gulaszu. Niezbędnym składnikiem do jej przygotowania jest wołowina, którą należy pokroić w dużą kostkę. Do mięsa dodaje się ziemniaki, cebulę, paprykę i czosnek. Smaku całości dodają odpowiednio dobrane przyprawy, wśród których absolutnie niezbędny jest: kminek, ocet winny, majeranek i przecier pomidorowy.

Jak przygotować Gulaschsuppe?

Sposób przygotowania jest bardzo prosty – szczególnie dla osoby umiejącej przyrządzić gulasz węgierski (wszystko bowiem odbywa się bardzo podobnie). Po pierwsze – pokrojone wcześniej w kostkę mięso, należy podsmażyć (najlepiej na oliwie z oliwek) z drobno posiekaną cebulką. Więcej przepisów można znaleźć na stronie prawdziwesery.pl. Kiedy dobrze się podsmażą, należy dodać przyprawy, zalać niewielką ilości wody, a następnie przykryć – w ten sposób mięso zmięknie. Kiedy woda się zagotuje, a mięso będzie wystarczająco miękkie można dodać resztę składników i nadal gotować, aż do momentu, w którym miękkie będzie nie tylko mięso, ale i warzywa. Na samym końcu należy doda przecier pomidorowy.

Innymi dość popularnymi zupami niemieckimi są m.in.: wywodząca się z Serbii – Bohnensuppe, nawiązująca do francuskiego sera koziego z czerwonej cebuli – Zwiebelsuppe, kwaśna ukraińska zupa z mięsem i kiełbasą – Solijanka oraz znane wszystkim, pochodzące z Węgier – Letscho. W tym wybornym zestawie nie może zabraknąć Biersuppe, czyli zupy z dodatkiem piwa oraz Aalsuppe, czyli zupy, której głównym składnikiem jest węgorz i mus ziemniaczany (Niemcy przepadają za wszelkiego rodzaju przysmakami z ziemniaków). Często, w niemieckich restauracjach można również zamówić różnego rodzaju buliony, podawane obowiązkowo z knedlami.