Jak skutecznie sprzedawać usługi na Allegro

Wiele osób prowadzących jakichś sklep wspomaga go także sprzedażą na allegro. Konto na portalu aukcyjnym traktują jako wizytówkę sklepu. Czy jest to dobre rozwiazanie?

Do dziś ludzie robią tam ogółem największe obroty w porównaniu do innych sklepów internetowych. Katowice– bo z tego miasta on pochodzi, to pewność dotarcia ze swoją oferta do wielu ludzi. Jeżeli się nie mylę to Allegro posiada ponad 8 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy po wystawieniu przedmiotu stają się naszymi potencjalnymi klientami.

Wszystko wydaje się bardzo zachęcające ale czy można wykorzystac stronę aukcyjną aby promować nasz biznes? Przede wszystkim jest to zależne od tego, co jest głównym produktem naszej sprzedaży. Jeżeli jest to np. laptop to nie popełniamy zbyt dużego błędu, ponieważ nie jest to produkt wysoce ekskluzywny i jest on dostępny dla szerokiej grupy ludzi. Jednak nie rozumiem osób, które na Allegro próbują sprzedawać wyroby jubilerskie z wysokiej półki tym bardziej, jezeli chcą oni się tam wypromować.

Tego typu serwis powinnismy traktować jako stragan, oczywiście możemy tam stworzyć swój własny szablon, który będzie elegancki, jednak musimy pamiętać, ze nasze produkty bedą pojawiać się z innymi rzeczami takimi jak komputery apple, które najczęściej są używane lub mocno odbiegają jakością i klasą od naszych. Możemy to porównać do ekskluzywnego stoiska w środku brzydkiego straganu, osoby które zobaczą tam naszą markę bedą oceniać ja przez pryzmat, tych ktorzy nas otaczają, klient będzie kojarzył ją z niszowymi produktami.