dokumenty firmowe
Kategorie:

W jaki sposób kancelaria adwokacka może pomóc firmom i spółkom?

Każda firma, zarówno niewielka, rodzinna działalność, jak i duża korporacja, powinna rozważyć zapewnienie sobie kompleksowej pomocy prawnej w kryzysowych sytuacjach. Zatrudnienie dobrego adwokata pozwoli im zabezpieczyć interesy i zapewnić sobie odpowiednią reprezentację podczas postępowań sądowych, a nawet całkowicie się przed nimi uchronić.

Na czym polega obsługa prawna firmy?

Obsługa prawna przedsiębiorstwa to usługa, z której skorzystać może każda firma.  W ramach jej realizacji adwokat oferuje szereg kompleksowych usług – wymienić tu można między innymi:

  • dochodzenie należności od dłużników – wsparcie kancelarii adwokackiej zarówno na etapie polubownym, sądowym, jak i egzekucyjnym
  • opiniowanie umów przed ich zawarciem, kompleksowe tworzenie umów ze szczególnym uwzględnieniem interesów przedsiębiorstwa
  • pomoc przy rejestracji lub przekształceniu spółki
  • obsługa prawna spraw i reprezentowanie przed sądami karnymi, cywilnymi oraz gospodarczymi.
  • doradztwo w sprawach prawa pracy

W ramach omawianej usługi adwokat pełni także cykliczny dyżur bezpośrednio w miejscu działalności firmy. Sprawia to, że zawsze jest do dyspozycji przedsiębiorcy, dzięki czemu może wesprzeć go także w kryzysowej sytuacji.

Czy warto postawić na stałą współpracę z adwokatem z zewnątrz? 

Jak najbardziej tak – nawiązanie stałej współpracy oznacza bowiem szereg korzyści. Przede wszystkim, usługi adwokata oferowane w ramach pakietu okazują się bowiem znacząco tańsze, niż koszt utworzenia działu prawnego w firmie. Należy pamiętać, że decyzja o utworzeniu takiego działu wiąże się przecież nie tylko z koniecznością nabycia odpowiedniego wyposażenia, czy uiszczenia pensji jego pracownikom, ale także z dodatkowymi opłatami – między innymi obowiązkowymi składkami ZUS. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie więc zewnętrzny adwokat świadczący swoje usługi w Olsztynie i okolicach. 


Oczywiście, zawsze można zdecydować się na jedynie doraźne korzystanie z usług prawnych. Pamiętać należy jednak, że w takim przypadku kancelaria adwokacka ma prawo zażądać większej opłaty za swoje usługi. Ponadto prawnik nie będzie tak dobrze zaznajomiony z sytuacją i warunkami panującymi w firmie, jak adwokat, który zajmuje się stałą obsługą naszego przedsiębiorstwa, co może utrudnić mu odpowiednią reprezentację interesów firmy. Stała współpraca z prawnikiem gwarantuje zaś jego szybką reakcję, także w sytuacjach kryzysowych. 

Kto powinien skorzystać z obsługi prawnej firmy?

Jest to usługa przeznaczona dla właścicieli tak niewielkich, jak i dużych przedsiębiorstw. Należy pamiętać, że konsekwencje nieprawidłowości w prowadzeniu działalności gospodarczej mogą być olbrzymie. Brak znajomości przepisów prawa nie zwalnia przecież z konieczności stosowania się do niego. Z tego też powodu każdy przedsiębiorca powinien zawczasu zapewnić sobie odpowiednią pomoc prawną – firmy działające na terenie Olsztyna mogą to zrobić na przykład tu: https://adwokatkakowski.pl/ . Pozwoli to w kompleksowy sposób zabezpieczyć przyszłość firmy.

Wybierając kancelarię prawną warto natomiast zaufać prawdziwym specjalistom. Pomoc prawna świadczona powinna być przez adwokatów o bogatym doświadczeniu i gotowych nieść ją niezależnie od okoliczności – również w sądowych sprawach karnych, gospodarczych, czy też cywilnych. Dobry adwokat powinien też cechować się indywidualnym podejściem do każdego klienta. ponieważ żadna sprawa nie jest, wbrew pozorom, taka sama.